Ana Sayfa  »  TeknoBil  »  Yerli Adaptör Geliyor!
Yerli Adaptör Geliyor!
 1 Ay Önce
 0
 53

Türk Savunma Sanayisinde yenilikler devrim gibi adımlarla hızla ilerlemeye devam ediyor. Teknolojisini %100 yerli olarak geliştirme yolunda hızla ilerleyerek adımlar atan Türk Savunma Sanayisi, bu sefer yerli adaptör olarak yerli olarak geliştirdiği "Nişangah Kalibrasyon Adaptörü" yüzde yüz yerli olarak üretmeye hazırlanıyor. Nişangah Kalibrasyon Adaptör nedir ve ne işe yarar? Nişangah Kalibrasyon Adaptörü nasıl kullanılır ve faydaları nelerdir? Tüm bu ayrınları şu şekilde sıralayabiliriz.

 

nişangah kalibrasyon adaptörü

 

Türk Savunma Sanayisi'ne katkıları en fazla olan ASELSAN'ın da başta bulunduğu çoğu ülkeninde bulundurduğu "Uzaktan Komutalı Silah Sistemi" olarak bilinen ve hedefi bulmasında büyük bir role sahip olan bu sistemi önceleri yurt dışında ithal olarak alınan kalibrasyon adaptörü yerli olarak üretilmeye başlanacak.

 

Almanya'da makine sektöründe çalışmış olan Mustafa ve Necati Yağlı kardeşler, edindikleri bilgi ve tecrübeleri çalışma ilkesi ve iş disiplinini Türkiye'ye taşıyarak hizmet veremeye başlamasıyla savunma sanayisi artan Türkiye, günümüz şartlarına ayak uydurmaya çalışmaktadır. Mustafa ve Necati kardeşler Yağmaksan, Çorum Organize Sanayi Bölgesi'nde talaş imalatı yaparak dünyanın her yerine ihraç yapmaktadır. İhraç olarak yaptığı ürünler arasında; makine, şalter, çelik ve demir, takım tezgah, otomotiv ve raylı grubu parçalarıda bulunmaktadır. Şirketin ileride yapacağı yatırımlar arasında metal sac ve kaynak teknolojiside bulunmaktadır.

 

İLK ÜRETİM ASELSAN'A SAVUNMA SANAYİSİ İÇİN YAPILACAK

 

Yağmaksan, savunma sanayisinde roket, silah kulesi parçaları ve taret gibi malzemeler üretmesinin yanında "Nişangah Kalibrasyon Adaptörü" ürününüde üretmeye başladı.

 

Nişangah Kalibrasyon Adaptörü Nedir ve Ne İşe Yarar?

Uzaktan komutalı silah sistemi olarak bilinen ve hedefi bulması için çok önemli bir role sahip adaptördür.

 

Nişangah Kalibrasyon Adaptörü Nasıl Kullanılır ve Faydaları Nelerdir?

Bu sistemi kullanmak için geniş bir donanıma sahip olmak gerekir. Askeri amaçlar için kullanılmaktadır. Kullanılma yöntemleri arasında zırhlı bir araç içinden dışarı çıkmadan kuledeki silah sistemi yardımıyla harekete geçirilerek kullanılmaktadır.

 

Bununla beraber yerli olarak üretimi gerçekleştirilen Nişangah Kalibrasyon Adaptöründe operasyonel olarak kullanılmadan önce silah sistemlerinin kalibre edilmesine fayda sağlamaktadır.

 

Nişangah Kalibrasyon Adaptörünün diğer adı Brosesight olarakta bilinmektedir. Bu ürünün üretimi prototip yapıldığı ve seri üretimi için çalışmalara hızla başladıkları yönünde söylenmiştir.

TeknoBil
Çinliler Maymun Klonladı!

Çin basınından gelen ajans haberlerine göre, Çinli Bilim adamları tarafından klonlama haberi geldi. Yapılan bilim haberine göre,  Çin Bilimleri Akademesi (CAS)  adında araştırma merkezi olarak bilinen bilim insan topluluğu, Cong cong ve Hua hua adı verilen iki uzun kuyruklu makak maymununu klonladıklarını ve klonlama başarıyla gerçekleşti denildi.     İlk klonlama olarak bilinen İskoçya’da 1996 […]

WhatsApp Store Özelliği

Çağın vazgeçilmezleri arasına giren WhatsApp gün geçtikçe rekor üstüne rekor kırıyor. Son kırdığı rekorlar arasında aylık 1,5 milyar kullanıcıya ulaştı. Kullanıcı sayısını her geçen gün arttıran WhatsApp, haliyle gelişmesini ve yeniliklerini sürdürmeye devam ediyor. Yeni özellik olarak karşımıza çıkacak olan WhatsApp store için beta güncellemesi geldi. Yeni yayınlanan beta sürümünde çıkartma özelliği ve bu çıkartmaların […]

Note 8 Batarya Ömrünü Uzatma

Güney Kore merkezli üretime sahip olan teknoloji lideri olan Samsung, 2017 yılında satışa çıkarttığı yeni model olarak bilinen  Note 8 telefon modelinin pil yani batarya ömrünü uzatma yöntemlerini açıkladı.             Teknolojide çağ üzerine çağ atlayan insanoğlu, hızla uyum sağladığı akıllı telefon modellerinde en çok karşılaştığı problemlerden biri olan şarj sorunudur. […]

Tükenmez Kalemin İcadı ve İsmi Neden Tükenmez

Tükenmez kalemler günlük hayatımızda vazgeçilmez kalem çeşitleri arasındadır. Peki hiç düşünüz mü, tükenmez kalemler nasıl icat edilmiştir? Yada bir başka soru, tükenmez kalemlere neden tükenmez ismi verilmiştir? İşte bu soruların cevabını sizler için araştırarak paylaşıyoruz.  Tükenmez kalemler hakkında bilmediğiniz ilginç bilgileri sizler için derleyip toparladık. En fazla iş yerlerinde ve eğitim alanlarında kullanılan tükenmez kalemlerin […]

Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Tüm Kategorilerden (Sondan Başa)
Tüm Kategorilerden (Rastgele)