Ana Sayfa  »  Dünya  »  Trump Feminist mi?
Trump Feminist mi?
 1 Ay Önce
 0
 46

Amerika Birleşik Devletleri'nin Başkanı olarak seçime gelen Donald Trump, seçimlerde başarıyla çıkması dünyayı şaşırttığı kadar, başa geldiği günden bu yana da şaşırtmaya devam etmektedir. Her söylediği, her icraatı olay olan Trump, bir açıklamasıyla daha gündeme oturmayı başardı. ABD Başkanı Trump, benim gıcık adamlığımla bile yarışacak kadar gıcık bir karaktere sahip. Tüm dünya, hatta ABD vatandaşları bile Trump'a gıcık olmaktadır. Her neyse… Bir haberle daha gündeme oturan Trump. Bu sefer feministlik tartışması yaratmayı planlıyor galiba. Trump'a feminist misiniz diye sorulduğunda bakın Trump ne dedi. İşte Trump'ın feminist misiniz sorusuna cevabı…

 

öpücük trump

 

İngiltere'de Good Morning Britain adlı bir programda, program sunucu olarak görev yapan Piers Morgan, Trump'la olan röportajının bir bölümünü Twitter hesabından paylaştı.

 

Piers Morgan, attığı tweete göre Trump'a yönelttiği feminist olarak kendinizi tanımlıyor musunuz sorusuna şu yanıtı verdi:

 

"Hayır, bir feminist değilim. Söylemek istediğim, bunu söylemek belki çok ileri gitmek olurdu. Ben kadınları ve erkekleri, herkesi destekliyorum.

 

Trump'ın feminist olmadığını beyan etmesi, Amerika sinema sektöründe yer alan bir dizide oyuncu olan bir kadının, yapımcısı "Harvey Weinstein" cinsel taciz suçlaması yöneltmişti. Bu dizide kadınların işyerlerinde deneyimlediği cinsel tacizler, istismarlar ve eşitsizlik gibi Time's Up (Zaman Doldu) isimli bir insiyatifin başlangıcı olan bir döneme denk geliyor.

 

Harvey Weinstein dizisi sonrası Amerika sinema sektörlerindeki pek çok ünlü erkek, ünlü kadın oyunculara cinsel istismarda bulunduğu yönünde ifşa haberler gündeme oturmuştu. Bu olaylardan sonra, sosyal medyada #MeToo (Ben de) etiketiyle trent olarak uluslararası bir kampanya başlatılmıştı.

 

2017 yılında internet üzerinden Merriam-Webster  arama sayısı artmış ve "feminizm" yılın kelimesi seçilmişti.

 

Gıcık Adam olarak şunu da şuraya not düşeyim. Trump bir çok kadın tarafından cinsel istismarla ve cinsel tacizle suçlanmıştı. 

Dünya
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Tüm Kategorilerden (Sondan Başa)