Ana Sayfa  »  Ekonomi  »  Özbekistan’a Vizesiz Gitmek
Özbekistan’a Vizesiz Gitmek
 3 Hafta Önce
 0
 63

Özbekistan'a gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, artık vizeye gerek kalmadan 30 gün süreyle gidilebilecek. Türkiye vatandaşlarına özel olarak hazırlanan tasarıda Özbekistan tarafından onay çıkarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına 30 günlük süre ile vize muafiyeti tanıdı.

 

özbekistan vize muafiyeti

 

Özbekistan tarafından 10 Şubat 2018 tarihinden sonra Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına tanınan 30 gün süreli vize muhafiyeti uygulamaya başlıyor. Böylece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları turist olarak 30 günlüğüne  Özbekistan'a tatil ve gezme amacıyla gidebilecek.

 

Özbekistan vize sorunu 30 günlüğüne kalktığına göre Özbekistan turu yapmanızı engelleyecek hiçbir şey kalmamış demektir. 30 günlük Özbekistan vizesi olmadan gezeceğiniz için Özbekistan vize ücreti kalkmıştır. 30 günlük vize muafiyetinden dolayı vize ücreti kalkmış oldu. Özbekistan'da 30 günden fazla zaman geçirmek istiyorsanız işte o zaman vize ücreti olabilir. Bizim tavsiyemiz giriş çıkış yaparak tekrar giriş yapmanızdır.

 

Özbekistan'ın başkenti Taşkent'tir. Özbekistanın başkenti olan Taşkent'te turist olarak güzel vakitler geçirebilirsiniz. Özbekistan turu için iyi bir araştırma yapmanız gerekiyor. Özbekistan'ın gezilecek ve görülecek tarihi eserleri ve yeme – içme olarak neler bulunmakta gibi soruları ve cevapları Özbekistan'a gitmeden önce araştırmalı ve ona göre bir program yaparak gitmelisiniz. 

 

Özbekistan'a gitmek için İstanbul – Taşkent arası uçak biletleri bulabilirsiniz. Taşkent uçak bileti için uçak fiyatlarını daha önceden rezervasyon ederek ucuza alabilirsiniz. Taşkent Özbekistan uçak bileti aldıktan sonra yolculuk sonrasında nerede kalacağınıza karar vermelisiniz. Kaliteli ve ucuz taşkent otelleri için internet üzerinden kısa bir araştırma yaparak daha ucuz ve kaliteli oteller bulabilirsiniz. Barınma sorununuzu da çözdükten sonra yemek ihtiyacınızı karşılamalısınız.

 

Özbekistan yemek kültürü hakkında pek bilgim yok. Ancak Taşkent yemek çeşitleri oldukça güzel olduğunu duymuştum. Taşkent güzel yemekler için merkezi gezmeniz ve araştırma yapmanız gerekmektedir. Özbekistan turu yapmak için kendinize rehber şirketleri de bulabilirsiniz. Rehber şirketleri tarafından size danışman olarak verilen insanlar sayesinde gezi Taşkent hotel bosphorus gibi sorunlarınızı ortadan kaldırmış olursunuz.

 

Yurt dışında ucuz bir tatil geçirmek istiyorsanız Özbekistan'ın getirmiş olduğu 30 günlük vize muafiyetiyle Özbekistan vize fiyatı sorununu çözmüş oluyorsunuz. Farklı insanlar, farklı yerler, farklı yemekler, farklı kültürler görmek istiyorsanız. Sizin için bulunmaz bir fırsattır. Özbeskistan vizesiz yolculuk yapmak tam size göre.

Ekonomi
Anadolu Ajansı Sonunda Zamma Zam Dedi

Avrasya tüneline zam üstüne zam gelirken, Anadolu Ajansı önceki yapılan zamlara zam demeyerek üstü kapalı fiyatların arttığını söylemişti. Anadolu Ajansı (AA) daha fazla dayanamayarak onlarda zamma zam demeye başladı. AA Türk Anonim şirketi olmasına karşın, Türkiye Cumhuriyeti'nin çıkarları doğrultusunda hareket etmesi gerekirken günümüzdeki mevcut partiyi savunan haberleriyle dikkat çekiyor.     Avrasya Tüneli açıldığından bu yana […]

Avrasya Tüneli’ne İndirim Geldi

Öğlen saatlerinde yapmış olduğumuz "Anadolu Ajansı Sonunda Zamma Zam Dedi" başlıklı zam haberimizden sonra, öğrendiğimiz bilgiye göre zam fiyatları tepki üzerine geri çekilmiş. Avrasya Tüneline yapılan zamdan sonra zam indirimi getirildi. Tünel ücreeti yapılan zam açıklamalarından sonra 21 liradan 19,2 liraya düşürüldü. Devlet tarafından yüzde 18 olarak tünel geçişinden KDV oranını yüzde 8'e düşürdü. Bu […]

Atatürk Havalimanı’nda Bitcoin Üretim operasyonu

Türkiye'de olduğu gibi dünyada da piyasaları alt üst eden kripto para olarak bilinen "Bitcoin" üretim cihazları, gümrük muhafaza ekiplerini alarma geçirdi.   İstabul Atatürk Havalimanı'nda hareketli dakikara sebep olan  Bitcoin  üretim cihazları, New York ve Abu Dabi gibi ülkelerden Türkiye'ye getirilmek istenirken gümrük muafaza ekipleri tarafından yakalandı. İşlem gücü çok yüksek olan bu cihazlar ve […]

Tron Coin nedir? Tron (TRX) Fiyatı ne kadar?

Her geçen gün gündem yaratan sanal para dediğimiz coinlerin çeşitliliği artmaya devam ediyor. Binlerce coinin arasına 18 eylülde yeni bir coin daha eklendi. Adını sıklıkla duyduğumuz  Tron (TRX) coin  kripto para sektörüne katılalı henüz 5 ay gibi bir süre olmasına rağmen popülaritesi hızla artmaktadır. Sizlere Tron coin hakkında bilgiler vermek istedik. İşte Tron'da merak ettiğiniz […]

Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Tüm Kategorilerden (Sondan Başa)
Tüm Kategorilerden (Rastgele)