Ana Sayfa  »  Dünya  »  İsrail ve Lübnan Savaşı Başlıyor!
İsrail ve Lübnan Savaşı Başlıyor!
 1 Ay Önce
 0
 53

Akdeniz'de yaşanan gerilim sonrası tehlikeli açıklamalar gelmeye başladı. İsrail'in yaptığı açıklamalar sonrasında bütün şehir sığınaklara toplandı. İsrail kendilerine provokatif eğlem yapıldığını söylesede, tek provokatiflik yapan sadece ve sadece İsrail'dir. Kan dökmekten zevk alan İsrail ve İsrail yetkilileri yeni bir savaşın başlaması için her türlü çalışmayı ve eylemi gerçekleştiriyorlar. Bu seferde Lübnan insanlarına karşı savaş açan İsrail, kan ve acı vermekten zevk alıyor.

 

israil lübnan savaşı

 

Her fırsatta Türkiye aleyhine konuşan İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman ile Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn ikilisinin yaşadığı gerilim halen devam etmekte ve Lieberman'ın yaptığı son açıklama ise "Beyrut sığınakta olmalı. Ölümler olacaktır." dedi. Açık açık Lübnan'ı tehtit eden İsrail Savunma Bakanlığı, Lübnan'ın açıklarında petrol ve doğalgaz sondaj çalışmalarından sonra gerilim gittikçe artmaya başladı.

 

Akdeniz'de yaşanan krizden sonra sıcak saatler yaşanmaya devam ediyor. İsrail Savunma Bakanı, Lübnan hakkında "Provokatif, ısrarcı ve zorlayıcı harekette bulunuyorlar" dedi.

 

Tel Aviv Üniversitesinde yapılan INSS düşünce kuruluşunun etkinliğine konuşmacı olarak katılan Lieberman, Lübnan'la savaş başlayacağı sinyallerini verdi. İsrail'in Lübnan topraklarına girilebileceğini söyleyen Savunma Bakanı Lieberman, "Amacımız manevra yapmak değildir. Bİzim amacımız sadece savaşı bitirmektir. Kimse macera aramasın. Ancak başka seçeneğimiz kalmazsa mutlaka müdahale edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Malesef Ortadoğu'daki bütün bu olaylar askerlerin karadan müdahalesi olmadığı sürece sona erdirilemiyor" dedi.

 

 

Geri adım atılmaz ise, askeri müdaalenin şart olacağını ve getireceği sonuçlarında ciddi bir ölüm ve efor getireceğini belirten Lieberman, "Her türlü seçeneklere karşı hazırlıklı olmamız gerekmektedir. İkinci kez yaşanan Lübnan Savaşı'ndaki fotoğrafları görmeyeceğiz. O dönem hatırlarsanız savaş sırasında Beyrutlular plajlarda keyif çatarken Tel Aviv, sığınaklarda bekliyorlardı. Eğer İsrail yine sığınakta olursa, sonraki savaşta bütün Beyrut sığınakta olacaktır bundan emin olabilirsiniz" dedi.

Askeri müdahalenin ciddi bir efor ve ölüm getireceğini söyleyen Lieberman, “Bütün seçenekler açık ve hazırlıklı olmalıyız. İkinci Lübnan Savaşı’ndaki fotoğrafları görmeyeceğiz. O fotoğraflarda Beyrutlular plajlardaydı ve Tel Aviv, sığınaklardaydı. Eğer İsrail sığınakta olacaksa sonraki savaşta bütün Beyrut sığınakta olacaktır” dedi.

Dünya
Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Tüm Kategorilerden (Sondan Başa)