Ana Sayfa  »  Politika  »  Erdoğan Kılıçdaroğlu’nu Kutladı
Erdoğan Kılıçdaroğlu’nu Kutladı
 3 Hafta Önce
 0
 48

Dün gerçekleşen CHP Olağan Kurultayında yeni genel başkan seçimi vardı. CHP genel başkan adayları arasında Kılıçdaroğlu ve İnce vardı. Yapılan seçimde Kemal Kılıçdaroğlu yine genel başkan oldu. Tartışmalı geçen olağan kurultay hakkında "CHP Kurultayında Mükerrer Oy Tartışması" mükerrer oy ve olağan kurultay bilgileri vermiştik. Tartışmalardan sonra gerçekleşen seçim atmosferinden sonra olağan seçim süreci başlamış oldu. Seçimden sonra kazanan genel başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. CHP yeni genel başkan belli olduktan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP'nin yeni genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu kutladı.

 

erdoğan kılıçdaroğlunu kutladı

 

36. Olağan Kurultayı'ndan sonra Erdoğan, bir telgraf yollayarak Kemal Kılıçdaroğlu'nu tebrik etti.

 

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP yeni genel başkanı olarak seçilen Kemal Kılıçdaroğlu'nu özel olarak kutlama nezaketi gösterdi. Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan yazılı beyan ile açıklama da yapıldı. Bu açıklamaya göre Recep Tayyip Erdoğan, CHP'nin 36 Olağan Büyük Kurultay'ında yeni genel başkan seçilen Kemal Kılıçdaroğlu'na kutlama mahiyetinde tebrik telgrafı gönderdi.

 

Değerli Gicik.NET ziyaretçilerimiz, aslında olması gereken jestler arasında bir durumdur. Olağan bir durum olarak karşılamak lazım. Ancak ben bu kutlamanın altında buzağı aramak istiyorum.

 

Buzağı dediğim küçük bir hayvan türüdür. Ancak benim aradığım buzağı daha büyük bir hayvandır. Bir bityeniği de arayabilirdim. Ama buzağı aramayı tercih ediyorum. CHP'nin başına geçtikten sonra 8 seçim süreci geçiren Kemal Kılıçdaroğlu, yeniden CHP Genel Başkanı olarak seçilmiş olabilir. Ancak CHP yönetiminde bulunan ve imza hakkı bulunan kişilerin CHP'ye oy veren yaklaşık 10 milyon seçmeni temsil etmediğini gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.

 

Eğer tabanın ve seçmenin sesini dinlemiş olsaydı CHP yönetimi, genel başkan olarak bugün size Muharrem İnce diyebilirdim. Seçmen yenilik istiyor, yeni bir yüz görmek istiyor. Buna en yakında İnce olarak dillendiriliyordu. Koltuk sevdalısı olmayı bırakması lazım bazı yöneticilerin.

 

Erdoğan, tebrik telgrafı gönderirken aslında kendini tebrik etmiş oluyor. Çünkü 8 seçimdir karşına aldığı Kılıçdaroğlu'nu rahatlıkla bertaraf etmiştir. 9. seçimde de kazanacağını düşünerek hem kendini hem Kılıçdaroğlu'nu tebrik etmiş oldu.

 

Sosyalist düşünce yapısında olan Cumhuriyet Halk Partisi, tüm hızla hem seçmeninden uzaklaşmakta, hem de benimsediği misyonu koltuk sevdalıları yüzünden kaybetmektedir.

 

Yenilgiye doymayan Kemal Kılıçdaroğlu, umarım bizi bu sefer şaşırtmayı başarabilir.

 

Eh, bizde tebrik edelim bari. Tebrikler Kemal Kılıçdaroğlu!

Politika
ABD Çark Etti!

ABD, yaşanan son krizlerden sonra Türkiye’nin geri adım atmayacağını anlayınca çark etmeye başladı. ABD’nin son açıklaması “Kendimizle dalga geçiyoruz ama YPG, PKK’dır ” diyerek resmen yaptığı hatayı kabul etti.             ABD’de yayınlanan Amerika’nın Sesi adlı haberde Washington’da yer alan Hudson Enstitüsü’ndeki bir panele yer verildi. Enstitüte yapılan konuşmada Bush dönemine atıfta […]

CHP Kurultayında Mükerrer Oy Tartışması

Bugün televizyon, radyo ve internet haberlerinde CHP'nin yapmış olduğu 36. Olağan Kurultayı ile ilgili haberlere çok fazla yer verildiğini görmüşsünüzdür. Peki CHP'nin yapmış olduğu Olağan Kurultayı nedir? Olağan Kurultayında gerçekleşen tartışmalar arasında Mükerrer Oy tartışması çıkmış. Mükerrer oy nedir?        CHP'nin yapmış olduğu Olağan Kurultay'dan ziyade bahsedilen Olağan Kurultay ve Mükerrer oy tanımlarının […]

Türkiye – ABD Gerilimine Kritik Telefon Görüşmeside Fayda Etmedi

Türkiye ile ABD arasındda terör örgütü PDY'ye silah ve eğitim vermesinin ardından ortam karışmıştı. PDY'yi terör örgütü olarak görmeyen aksine destekleyeceğini açıklayan ABD, Türkiye'nin tüm uyarılarına rağmen dikkate almamış, arsızca destek vermeye devam etmişti. Bunun üzerine Türkiye gücünü göstermek ve Türkiye için tehtid unsuru olan PDY'yi ve kovuşlandığı bölgeyi temizlemek için bölgeye bir haftadır askeri […]

Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Tüm Kategorilerden (Sondan Başa)
Tüm Kategorilerden (Rastgele)