Ana Sayfa  »  Yaşam  »  Dünyanın En Uzun ve En Kısa İnsanları Mısır’da
Dünyanın En Uzun ve En Kısa İnsanları Mısır’da
 1 Ay Önce
 0
 54

Dünyanın en uzun adamı ile en kısa kadını Mısır’da bir araya geldiler. Mardinli Sultan Kösen ile Hindistanlı Jyoti Amge‘nin beraber Mısır’a giderek, Mısır piramitlerinin önünde pozlar vererek görenleri hayrete düşürdü.

 

 

 

 

 

dünyanın en uzun adamı ve dünyanın en kısa kadını

 

Mısır yetkilileri tarafından davet edilerek biraraya gelen uzun adam ve kısa adam, Mısır Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından davet edildikten sonra Mısır’ın başkenti olan Kahire’de bir araya geldiler. “Dünyanın en uzun adamı” olarak bilinen Mardinli Sultan Kösen ile “Dünyanın en kısa boylu kadını” olan Hindistanlı Jyoti Amge, Mısır’ın Giza Piramitleri’ni birlikte ziyaret ettiler.

 

Dünyanın yaşayan en kısa boylu kadını ve dünyanın en uzun boylu adamı Guiness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başarmışlardı. Mardinli Sultan Kösen ve Hindistanlı Jyoti Amge Mısır turizmine destek olmak amacıyla Kahire’ye gittiler.

 

GİZA PİRAMİTLERİNİN ÖNÜNDE FOTOĞRAF ÇEKİLDİLER

 

Mısır Turizmini Geliştirme Heyeti adlı kuruluş tarafından yapılan açıklamaya göre, dünyanın en uzun adamının Mısır’a ilk defa geldiğini ve Mısır turizmine destek vermek için Kahire’deki turistik ve tarihi bölgeleri ziyaret etmeye başladıklarını ve ziyaret ettikleri için teşekkür ettiklerini belirttiler.

 

Mardinli Sultan Kösen’e bugün eşlik eden dünyanın en kısa kadını Hindistanlı Jyoti Amge birlikte güzel dakikalar geçirdiler. Dünyanın en uzun boylu adamı olan Sultan Kösen’in boyu 2 metre 51 santimetredir. Dünyanın en kısa kadını Jyuti Amge ise 62,8 santimetre 

Kösen’e bugün dünyanın en kısa kadını olarak kabul edilen Hindistanlı Jyoti Amge de eşlik etti. Boyu 2 metre 51 santimetre olan Kösen ile boyu 62,8 santimetre olan Jyoti Amge, piramitlerin önünde poz verdi.

 

MISIR’DA 4 GÜN GEÇİRECEKLER

 

Mısır Turizmini Geliştirme Heyeti Başkanı Nesrin Osmanli, yaptığı basın açıklamasında, dünyanın en uzun adamı olan ve en kısa kadınının Mısır – Kahire ziyaretlerinin 4 gün boyuca devam edecek.

Osmanli, ikilinin Giza Piramitleri, Kahire Kulesi, Tahrir Meydanı’nda bulunan Mısır Müzesi ve Medya Yapım Kenti’ni ziyaret edeceğini ve bir basın toplantısı düzenleyeceğini duyurdu.

Yaşam
İzopropil Alkol İçilir mi?

İzopropil alkolün tüketiminden önce ne olduğunu, ne işe yaradığını ve nerelerde kullanıldığını idrak etmemiz gerekmektedir. Farklı amaçlar içinde kullanılan izopropil alkol çeşitli araç ve gereçlerde temizlik olarak kullanıldığı gibi bazı alanlarda biyolojik olarak katkı sağlaması amacıyla tüketilmektedir. Peki izopropil alkolü içilir mi? Bunun cevabını makalemizde bulacaksınız.      İzopropil Alkol Nedir? İzopropil alkolün diğer adı propandır. […]

Boğazdaki Gıcık Nasıl Geçer?

Genelde mevsimsel değişimlere bağlı olarak özellikle soğuk kış aylarında görülen üşütmelerle birlikte gelen boğazdaki gıcıklar zamanla insanı rahatsız etmemekle kalmaz, kuru öksürüğe de sebep olmaktadır. Kuru öksürük ise insanda sıkıntılar yaşatmaktadır. Öksürükle birlikte ciğerlerinde üşütülmesine neden olan bu durum zamanla ciğerleri güçsüz düşürür. Bu noktadan sonra rahatsızlık ciddiye alınmalı ve ilk işiniz bir hekime danışmak […]

Ali Dede Hastaneye Kaldırıldı

Haberlere çıkan ve dünyanında gündemine giren Ali dede malesef hastaneye kaldırılmış.   Bolu'nun İlçesi olan Mudurnu'da evi yanan yaşlı dedemiz  Ali Meşe , kedisiyle birlikte yalnız başına yaşıyordu. Yangından sonra evsiz kalan Ali dede, evsiz olmaktan çok soğuk havada kedisinin dışarda olmasına üzülen altın kalpli Ali dedemiz yangından sonra soğuk algınlığı ve grip şikayetiyle hastaneye […]

Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Tüm Kategorilerden (Sondan Başa)
Tüm Kategorilerden (Rastgele)