Ana Sayfa  »  Politika  »  ABD Çark Etti!
ABD Çark Etti!
 1 Ay Önce
 0
 55

ABD, yaşanan son krizlerden sonra Türkiye’nin geri adım atmayacağını anlayınca çark etmeye başladı. ABD’nin son açıklaması “Kendimizle dalga geçiyoruz ama YPG, PKK’dır ” diyerek resmen yaptığı hatayı kabul etti.

 

 

 

 

 

abd çark etti

 

ABD’de yayınlanan Amerika’nın Sesi adlı haberde Washington’da yer alan Hudson Enstitüsü’ndeki bir panele yer verildi. Enstitüte yapılan konuşmada Bush dönemine atıfta bulunarak Ulusal Güvenlik Konseyi üyesi ve dönemin Dışişleri Bakanlığı danışmanı Michael Doran’ın açıklaması son derece dikkat çekti.

 

Washington’da Amerika’nın Sesi’nde yapılan panelde konuşmacılar arasında bulunan Michael Doran, Amerika’nın Suriye’nin kuzeyinde ve çevresinde izlediği politikalara ağır eleştirilerde bulundu. Michael Doran’ın yaptığı eleştiri ” Kendimizle dalga geçiyoruz, YPG – PKK’dır” dedi ve üstüne şu şekilde konuştu “Türkiye’yi yalnızlaştırırsak durum şu andakinden çok daha kötü olabilir” ifadelerini konuştu.

 

Michael Doran, Amerika’nın Suriye politikasını çok ağır cümlelerle eleştirdi. Söyledikleri arasında “Eğer Ortadoğu’da çok önemli çıkarımız varsa ve Suriye’de önemli bir rol oynamak istiyorsak, bunu mütefiklerimizle yapmalıyız. Mütefiklerle yapılacaksa da bölgede önemli bir bir miktarda gücümüz yoksa mütefiklerimizin de gündeminlerini dikkate almamız gerekir. Bu durumda, Suriye’ye dönüp baktığımızda çok basit hatalar gündeme düşüyor. Türkiye’nin çıkarlarını görmezden gelmek çok bir sorun ve hatadır. Bana kalırsa Türkiye bizim için vazgeçilmez bir ortaktır. Türkiye’nin çıkarlarını öncelik olarak görmemiz gerekir.

 

Sonunda ABD’nin bazı kesimleri yaptıkları hatayı dillendirmeye başladılar. Sadece dillendirmek yetmez. İcraatta da Türkiye’nin yanında olması gerekir.

 

Politika
CHP Kurultayında Mükerrer Oy Tartışması

Bugün televizyon, radyo ve internet haberlerinde CHP'nin yapmış olduğu 36. Olağan Kurultayı ile ilgili haberlere çok fazla yer verildiğini görmüşsünüzdür. Peki CHP'nin yapmış olduğu Olağan Kurultayı nedir? Olağan Kurultayında gerçekleşen tartışmalar arasında Mükerrer Oy tartışması çıkmış. Mükerrer oy nedir?        CHP'nin yapmış olduğu Olağan Kurultay'dan ziyade bahsedilen Olağan Kurultay ve Mükerrer oy tanımlarının […]

Erdoğan Kılıçdaroğlu’nu Kutladı

Dün gerçekleşen CHP Olağan Kurultayında yeni genel başkan seçimi vardı. CHP genel başkan adayları arasında Kılıçdaroğlu ve İnce vardı. Yapılan seçimde Kemal Kılıçdaroğlu yine genel başkan oldu. Tartışmalı geçen olağan kurultay hakkında "CHP Kurultayında Mükerrer Oy Tartışması" mükerrer oy ve olağan kurultay bilgileri vermiştik. Tartışmalardan sonra gerçekleşen seçim atmosferinden sonra olağan seçim süreci başlamış oldu. […]

Türkiye – ABD Gerilimine Kritik Telefon Görüşmeside Fayda Etmedi

Türkiye ile ABD arasındda terör örgütü PDY'ye silah ve eğitim vermesinin ardından ortam karışmıştı. PDY'yi terör örgütü olarak görmeyen aksine destekleyeceğini açıklayan ABD, Türkiye'nin tüm uyarılarına rağmen dikkate almamış, arsızca destek vermeye devam etmişti. Bunun üzerine Türkiye gücünü göstermek ve Türkiye için tehtid unsuru olan PDY'yi ve kovuşlandığı bölgeyi temizlemek için bölgeye bir haftadır askeri […]

Yorumlar
İlk Yorum Yapan Siz Olun!
Tüm Kategorilerden (Sondan Başa)
Tüm Kategorilerden (Rastgele)